Sme rodinná firma manželov, ktorí strávili časť svojho života v severských krajinách. Pobyt na kanadskom Yukone (Martin) a vo Fínsku (Veronika) nás výrazne ovplyvnil a formoval. Po návrate na Slovensko sme sa rozhodli pod hlavičkou MARVEN s.r.o. spojiť naše skúsenosti zo severu s tým, čo sme doma i v zahraničí vyštudovali. Ponúkame poradenstvo a školenia v oblastiach fyzioterapie, informatiky, športové poradenstvo i výučbu jazykov.

… vieme, kde je sever!


JAN_3463-Edit-2

Mgr. Ing. Martin Šóš, Cert. MDT

Martin vyštudoval informatiku v Prahe, fyzioterapiu v Piešťanoch a v Bratislave. Postgraduálne štúdium Mechanickej diagnostiky a terapie pod Medzinárodným McKenzie Inštitútom ukončil zložením certifikačnej skúšky v roku 2015. Vo svojej praxi sa snaží skĺbiť znalosti z obidvoch odborov. Pôsobil aj ako záchranár v Kanade.

Je členom McKenzie Institute Slovakia a od roku 2010 taktiež fyzioterapeutom slovenskej reprezentácie v parahokeji. O svojich zážitkoch z Yukonu napísal knihu (Yu)konský zápisník.


vera

MSc. et Mgr. Veronika Šóšová

Veronika vyštudovala nemecký jazyk a literatúru na pedagogickej fakulte UK v Bratislave a neskôr vo Fínsku športovú vedu (biomechaniku, záťažovú fyziológiu, trénerstvo) na Univerzite v Jyväskylä (vo fínskom jazyku). Počas štúdia absolvovala aj prax zameranú na šport ľudí so špeciálnymi potrebami. Univerzitu ukončila v roku 2011 ziskom titulu Master of Sport Sciences (liikuntatieteiden maisteri). Po návrate na Slovensko založila a niekoľko rokov viedla občianske združenie Slovenský Vozičkársky a Integrovaný Florbal.
Vo firme Marven poskytuje konzultácie zo športovej vedy a záujemcom o fínsky jazyk ponúka individuálne lekcie.


SPOLUPRACUJEME


parahokej
Slovenská reprezentácia v parahokeji (pôvodne sledge hokej)

Od založenia prvého a dosiaľ jediného klubu hokeja na sánkach v roku 2010 spolupracujeme s tímom, ktorý sa stal aj slovenskou reprezentáciou v tomto športe. Naša spolupráca spočíva predovšetkým v zabezpečení rehabilitácie, regenerácie a prípravy mimo ľadu.

Od svojho debutu na MS B-kategórie v Japonsku 2013, slovenská reprezentácia získala (Švédsko 2015) a obhájila (Japonsko 2016) bronzové medaily. V novembri 2019 po zisku strieborných medailí na MS B-kategórie v Berlíne sa našim reprezentantom historicky prvýkrát podarilo postúpiť do elitnej A-kategórie. O dva roky neskôr sa slovenskému tímu podarilo kvalifikovať na zimné paralympijské hry Peking 2022.

Martin pôsobil od založenia tohto športu na Slovensku ako fyzioterapeut slovenského tímu a Veronika ako kondičný poradca a športový fyziológ. Spoločne sa podieľali na vzniku knihy Škola parahokeja.

P1120643-m